Priešgaisrinės siurblinės su el. varikliu ir dyzeliniu varikliu

Priešgaisrinės siurblinės stoties paskirtis yra nepertraukiamai tiekti vandenį stacionariai gesinimo sistemai. Ji turi būti sumontuota netoli vandens rezervuaro, kurio talpa būtų pakankama stoties darbui nuo 30 iki 90 minučių arba tiesiogiai pajungta prie miesto vandentieko sistemos.

Standartinės stoties sudedamosios dalys:

- Vienas ar daugiau vandens siurblių su elektriniais ir (arba) dyzeliniais varikliais.
- Vienas ar daugiau valdymo skydų, kiekvieno siurblio automatiniam paleidimui ir kontrolei.
- Slėgio palaikymo vandens siurblys su elektros varikliu.


Kad užtikrinti saugų ir nepertraukiamą stoties veikimą, yra siūloma naudoti vandens siurblį su dyzeliniu varikliu, kurio galingumas atitiktų elektrinio variklio parametrus, kad vandens tiekimas į priešgaisrinę sistemą nenutrūktų net nutraukus elektros maitinimą.

Vandens siurblių su elektros varikliais valdymo pultas susideda iš: pagrindinio jungiklio, saugiklių, stop/start elektromagnetinio jungiklio arba žvaigždės/trikampio paleidėjo varikliams galingesniems nei 10 kW, termo apsaugos jungiklio, rankinio arba automatinio valdymo jungiklio ir sistemos suveikimo/sutrikimo signalinių lempučių.

Vandens siurblių su dyzeliniais varikliais automatinis valdymo pultas susideda:
- Elektroninis įrenginys automatiniam paleidimui.
- Akumuliatoriaus pakrovėjas su elektronine kontrole ir ampermetru.
- Rankinio/automatinio valdymo jungiklio su sistemos suveikimo/sutrikimo signalinėmis lemputėmis.
- Paleidimo sutrikimo signalizavimas.
- Variklio darbo valandų skaitiklis.
- Variklio tepalo pašildymo sistema.

Slėgio palaikymo vandens siurblys palaiko sistemoje slėgį, kuris yra nustatytas valdymo spintoje. Vandens siurblys turi slėgio jutiklį ir slėgio indą. Siurblys įsijungia, kai sistemoje atsiranda maži slėgio nukritimai ir tuo kompensuoja mažus sistemos nutekėjimus.
Kai įsijungia stacionari gesinimo įranga, slėgio daviklis įjungia pagrindinį vandens siurblį su elektros varikliu. Jei pagrindinis vandens siurblys nepajėgus palaikyti reikiamo slėgio, įsijungia kiti vandens siurbliai priklausomai nuo to, kokį nustatytą slėgį reikia palaikyti. Jeigu pagrindinis vandens siurblys su elektros varikliu nepasileidžia dėl elektros linijos gedimo ar jis sugedo, slėgiui toliau krentant įsijungia siurblys su dyzeliniu varikliu.